Loading

Przed podjęciem decyzji o wypożyczeniu samochodu zawsze warto zapoznać się z regulaminem wynajmu. To tam znajdują się wszystkie informacje związane z wypożyczeniem auta na dłuższy i krótszy okres czasu. Po pierwsze to najemca bierze odpowiedzialność za samochód w trakcie wynajmu.

Zasady używania wypożyczonych samochodów

wypożyczalnia sportowych samochodów warszawaJeśli więc dojdzie do jakichkolwiek usterek, to najemca jest zobowiązany do pokrycia kosztów naprawy. Najemca jest więc zobowiązany do tego, by zwrócić samochód w stanie wolnym od jakichkolwiek usterek. Wynajmujący nie będzie brał żadnej odpowiedzialności za uszkodzenia mechaniczne, jakie powstaną w trakcie korzystania z pojazdu. Po zakończeniu okresu wynajmu samochód zostanie dokładnie sprawdzony. Jeśli okaże się, że jest obecna jakaś usterka, to koszty naprawy zostaną potrącone z kaucji, którą płaci się jeszcze przed wynajmem. Bez wątpienia wypożyczalnia sportowych samochodów warszawa poinformuje o tym swoich klientów i jest to całkowicie normalne – w ten sposób działają wszystkie wypożyczalnie. Wynajem możliwy jest tylko na czas, który został określony w umowie pomiędzy wynajmującym (czyli wypożyczalnią samochodów) a najemcą. W okresie użytkowania samochodu przez najemcę jest on zobowiązany do posiadania przy sobie odpowiednich dokumentów. Chodzi tutaj o dokumenty, które są wymagane przez kontrolę ruchu drogowego. Do nich należą takie jak: prawo jazdy, dowód rejestracyjny samochodu, polisa OC, a także dokument, który będzie potwierdzał wynajem samochodu na konkretny okres czasu.

Najemca jest też zobowiązany do tego, by w czasie użytkowania zabezpieczać samochód i jego wyposażenie przed kradzieżą. Musi zamykać samochód, zabezpieczać dokumenty, kluczyki i oczywiście pozostawiać auto tylko na strzeżonym parkingu albo posesji zamkniętej np. w garażu.

Top