Loading

Budując dom, możemy zaprojektować go tak, aby był dostosowany do naszych potrzeb i upodobań. Współcześnie w naszym kraju nie buduje się już sześciennych domów z płaskim dachem, dlatego w nowoczesnym budownictwie możemy sobie pozwolić na zagospodarowanie poddasza na pokoje. Jak sprawić, aby mimo skosów wydawały się przytulne i pełne światła?

Akcesoria do okien dachowych

rolety do okien dachowych warszawaNie bez powodu od kilkunastu lat okna połaciowe cieszą się takim zainteresowaniem. Pozwalają one na lepsze doświetlenie pomieszczenia, ponieważ wpuszczają naturalne światło słoneczne padające z góry pod specyficznym kątem. Im więcej słońca dostaje się do pokoju, tym mniej używamy energii elektrycznej do doświetlania, tak więc za oknami dachowymi przemawiają także względy ekonomiczne. Pomieszczenia na poddaszu mają wyjątkowy klimat i łatwo urządzić je tak, aby wyglądały nietuzinkowo. Możemy wyposażyć pokój na przykład w dekoracyjne rolety do okien dachowych Warszawa i inne duże miasta dają możliwość skorzystania z usług montażu specjalnych osłon tego typu. Stosuje się w nich specjalne systemy utrzymywania i napinania tkaniny, które sprawiają, że udogodnienie jest w pełni funkcjonalne. Rolety przydadzą się przede wszystkim latem, kiedy promienie słoneczne nagrzewają powietrze w pomieszczeniu. Wystarczy zasłonić wtedy okno przed największym natężeniem promieniowania, a pokój zachowa przyjemny chłód. W dodatku mamy wtedy możliwość kontroli zaciemnienia, która przydaje się również, jeśli w pobliżu domu znajduje się oświetlenie uliczne.

Jeśli zdecydujemy się na zainstalowanie na poddaszu okien połaciowych, musimy pamiętać, że przepuszczają one bardzo dużo światła. Przez większość roku jest to zaleta, ale latem promieniowanie słoneczne może dać się we znaki. Rozwiązaniem tego problemu są dopasowane rolety, które pozwolą nam kontrolować, ile światła wpuszczamy do wnętrza.

Top