Loading

Trzeba wiedzieć, że obowiązek alimentacyjny leży zarówno po stronie jednego, jak i drugiego rodzica. Rodzice powinni dbać o dobro swoich dzieci, niezależnie od tego czy żyją w związku małżeńskim, czy też nie. Bardzo często ustalanie obowiązku alimentacyjnego ma miejsce przy rozwodzie, gdy para postanawia rozwiązać małżeństwo.

Kryteria brane pod uwagę przy ustalaniu alimentów

adwokat alimenty wrocławPrzy ustalaniu wysokości alimentów pod uwagę bierze się różne istotne kwestie oraz zagadnienia. Jest to między innymi możliwość zarobkowa, czyli to jakie konkretna osoba ma wykształcenie, czy jest zdrowa i zdolna do podjęcia zatrudnienia. Nie bez znaczenia są tutaj potrzeby dziecka. Adwokat alimenty Wrocław pomoże nam określić co warto wyszczególnić we wniosku o alimenty do sądu. To oczywiste, że inne potrzeby ma niemowlę, a inne na dziecko w wieku szkolnym. Przy wyliczaniu wydatków na dziecko warto wziąć pod uwagę nie tylko koszty stałe (jak ubrania, czy też kosmetyki), ale także to, że dziecko od czasu do czasu chce wyjść do kina czy też chce pójść na urodziny do znajomego – a to wiąże się z koniecznością zakupienia prezentu. Powinniśmy zapewnić naszemu dziecko możliwości rozwoju, nauki, rozwijania swoich talentów. Dzieci chcą często chodzić na zajęcia dodatkowe, a to najczęściej związane jest z koniecznością poniesienia pewnych wydatków. Kupić trzeba też czasem lekarstwa, pościel, zmienić aranżację pokoju. To wszystko warto brać pod uwagę przy wyliczaniu kosztów związanych z wydatkami na dziecko.

Pomoc prawnika przy ubieganiu się o alimenty jest bardzo ważna. Warto udać się do dobrej kancelarii adwokackiej i zasięgnąć porady fachowca. Adwokat jak najbardziej może nas też reprezentować w sprawie o alimenty. Wówczas będziemy mogli być spokojni o to, że wszystko zostanie przeprowadzone tak jak należy. 

Top