Loading

Jako, że dokument uprawniający do prowadzenia pojazdów mechanicznych jest jeden, to posiada on kilka kategorii. Dotyczą one odmiennych pojazdów, które nieco inaczej się prowadzi i wymagają zaliczenia odmiennych egzaminów. 

Czego dotyczy kategoria B prawa jazdy? 

szkolenia na prawo jazdy kategorii b krakówNa całym świecie najwięcej jest kierowców samochodów osobowych, ponieważ jest to najpopularniejszy środek transportu dostępny dla każdego. Kierowcy robią także uprawnienia na motocykle, samochody ciężarowe, czy autobusy, które obejmują oddzielne szkolenia. Jeżeli są nam potrzebne szkolenia na prawo jazdy kategorii B Kraków jest miejscem, gdzie najszybciej je zrobimy. Znajduje się tu bardzo dużo Ośrodków Szkolenia kierowców, które oferują podstawowe i doszkalające kursy na prawo jazdy w każdej kategorii. Kurs na prawo jazdy z kategorii B dotyczy samochodów osobowych i obejmuje trzydzieści godzin szkoleń, które są podzielone na część teoretyczną i praktyczną. W trakcie pierwszej z nich, kursanci przyswajają sobie wiedzę z zakresu przepisów kodeksu ruchu drogowego, a podczas drugiej samodzielnie prowadzą samochód z instruktorem na miejscu pasażera. W trakcie wyznaczonego czasu, kandydaci na przyszłych kierowców muszą się nauczyć płynnie poruszać samochodem w stopniu przynajmniej średnim, aby mieć szansę na zaliczenie egzaminu państwowego. Po zakończeniu kursu na prawo jazdy, każdy uczestnik musi zaliczyć wewnętrzny test będący pewnego rodzaju warunkiem dopuszczenia do państwowego egzaminu. Jeżeli jego wynik będzie negatywny, to konieczne jest dokupienie dodatkowych godzin. 

Statystyki pokazują, że kursanci starający się o prawo jazdy z kategorii B, w ponad trzydziestu procentach zaliczają egzamin już za pierwszym podejściem. Reszta chętnych musi się zmagać z poprawkami, za które trzeba dodatkowo zapłacić. 

Top