Loading

To z pewnością oferta dla wielbicieli rowerów i miłośników przyrody oraz zwiedzania. Nie tylko możecie przejechać dziesiątki, a nawet setki kilometrów. Przy okazji zobaczycie wspaniałe krajobrazy oraz miejsca z bardziej lub mniej znaną historią.

Szlak rowerowy Green Velo dla aktywnych turystów

green velo noclegiMowa o Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo. Trasa przebiega przez kilka województw: warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie. Liczy w sumie prawie dwa tysiące kilometrów. Jest więc sporo do pokonania i do zobaczenia. Trasę możecie rozpocząć w dowolnym miejscu, infrastruktura z pewnością zachęca do wejścia na rower i podziwiania okolic. Tym bardziej że jeśli chodzi o green velo noclegi nie stanowią żadnego problemu. Na całej długości szlaku znajdziecie hotele, pensjonaty, schroniska, gospodarstwa agroturystyczne, a także kempingi czy pola namiotowe. Oczywiście wszystkie przyjazne rowerzystom. Do wykorzystania są więc stojaki, myjnie, a nawet stacje ładowania rowerów elektrycznych. Jeśli nie macie możliwości zapakowania roweru do auta, to jest szansa wypożyczenia sprzętu. Taką ofertę gwarantuje wiele ośrodków wypoczynkowych. Na miejscu możecie też skorzystać z oferty gastronomicznej, a także turystycznej, czyli jest okazja zwiedzania wielu wspaniałych obiektów. Możecie zobaczyć muzea, zamki, pałace, katedry, klasztory, inne miejsca kultu religijnego. Oprócz tego również fantastyczna przyroda, w tym parki narodowe, krajobrazowe, lasy, rzeki i wiele innych. Po całym dniu pedałowania jest więc okazja, by odpocząć na łonie natury, oddychając świeżym powietrzem i podziwiając krajobrazy.

Pokonanie szlaku Green Velo, w całości albo we fragmencie, to znakomita rozrywka i sposób na spędzenie urlopu. Aktywność fizyczna, zwiedzanie i odpoczynek w pięknych okolicznościach przyrody – z takiej możliwości korzysta coraz więcej osób. Nie ma się co dziwić, że rozbudowuje się infrastruktura. To oczywista odpowiedź na potrzeby społeczeństwa.

Top