Loading

Mając zwierze w domu, musimy pamiętać o jego codziennym karmieniu i pielęgnacji. Niektóre wymagają jeszcze wychodzenia na zewnątrz w celu załatwienia własnych potrzeb. Karmienie powinno się odbywać o stałych porach i odpowiednim pożywieniem.

W jakim pojemniku przechowywać karmę?

Pojemnik na karmę dla zwierzątKażde zwierze je nieco inne pożywnie. Mają w domu papugę, musimy kupować specjalne ziarna, świnka morska będzie zajadała zieloną sałatę i marchewki, a pies powinien spożywać suchą, lub mokrą karmę dla czworonogów. Karma może być w różnej formie, najczęściej spotykamy sypką i płynną. Kupując je w sklepie zoologicznym, dostanie je w formie praktycznych do transportu torebek, puszek, lub na wagę. Pojemnik na karmę dla zwierząt przyda się każdemu właścicielowi psa, czy kota. Nie każde opakowanie posiada szczelne zamknięcie, a karma, szczególnie w postaci mięsnych kawałków w galaretce, może się szybko psuć pozostawiona otwarta. Do pojemników możemy od razu przełożyć karmę po zakupie i szczelnie je zamknąć. Najczęściej są wykonane z plastiku, metalu, albo szkła. Żeby powietrze, ani wilgoć nie miały do środka dostępu, pokrywka posiada dopasowaną uszczelkę gumową. Nowością są pojemniki połączone z miską do karmienia dla psów, lub kotów. Do pojemników na karmę, zaliczamy też miski, w których zwierzę je. Dla małych pupili są one lekkie, plastikowe, a dla dużych muszą być odpowiednio obciążone żeby w trakcie posiłku zwierze ich nie przesuwało, ani nie przewróciło. Opakowania, w których trzymamy karmę, możemy przechowywać w szafce.

Pojemniki do przechowywania pożywienia dla zwierząt są bezpieczne, gdyż materiał z jakiego są wykonane nie wchodzi w reakcję z karmą. Możemy je kupić w sklepach z karmą dla zwierząt, lub czasem w ramach promocji, producenci karm dodają je do paczki z jedzeniem.

Top