Loading

Obrazy są świetne, jeśli chcemy w gustowny sposób ozdobić wnętrze naszego domu lub mieszkania. Niektórych nie stać jednak na to, by mieć swój portret lub obraz, który bardzo nam się podoba. W takich przypadkach można wydrukować zdjęcie na niecodziennym materiale. Chodzi tutaj o płótno malarskie, przed drukiem zagruntowane. Obraz będzie wyglądał bardzo realistycznie.

Druk zdjęć na płótnie

zdjęcie na płótnieTakie zdjęcie drukowane jest przez specjalne plotery solwentowe. Zdjęcie na płótnie przypomina obraz. Jest jednak różnica w jego wykonywaniu, o czym nie trzeba nawet wspominać. Zdjęcie musi trafić do drukarni w formie CRL lub PDF. W ten sposób drukarnia ma dobrą jakość zdjęcia i może nanieść je na płótno. Ploter drukuje bardzo powoli, aby uniknąć wszelkiego typu przesunięć w obrazie. Płótno musi być cały czas naprężone. Po wydruku płótno trafia na specjalne tło, najczęściej wykonane z grubej tektury. Dopiero wtedy można pomyśleć o tym, aby oprawić je w ramkę. Klient, który zamawia zdjęcie na płótnie musi samodzielnie wybrać ramkę. Warto ejst jednak poradzić się kogoś, kto ma zmysł artystyczny i estetyczny oraz doradzi nam, jaka ramka będzie najbardziej pasowała do zdjęcia lub naszego wystroju. Koszt zrobienia takiego płótna to około dziewięćdziesiąt pięć złotych. Trzeba oczywiście doliczyć cenę ramki. Warto jest wydrukować płótno w zgrabnym formacie, aby nie było zbyt duże, ani zbyt małe.

Taki dodatek do wnętrza na pewno będzie bardzo dobry i ludzie, którzy nas odwiedzą docenią to. Płótno to nietypowy materiał, dzięki czemu zdjęcie będzie wyglądało bardzo dobrze. Trwałość takiej dekoracji jest również długa. Najczęściej plotery drukują za pomocą lasera. Można być dzięki temu pewnym, że wszystko zostanie wydrukowane profesjonalnie i dokładnie.

Top