Loading

Organizacja biegu nie jest łatwa i mieliśmy okazję się o tym przekonać. Kiedy postanowiliśmy przygotować zawody na 5 km, najważniejsza była jednak chęć zrobienia czegoś dla naszej grupy biegowej oraz zaprzyjaźnionych stowarzyszeń z okolicy. Okazało się, że chętnych do udziału w imprezie było zdecydowanie więcej.

Koszulka techniczna świetną pamiątką z biegu

koszulki techniczne z nadrukiemPrzy organizacji biegu jest tyle kwestii do załatwienia, że w zasadzie trudno powiedzieć, od czego zaczynaliśmy. Chyba jednocześnie załatwialiśmy zgody, opracowywaliśmy trasę i szukaliśmy odpowiedniego terminu. Z tym ostatnim bywają kłopoty, ponieważ kalendarz biegowy jest wyjątkowo napięty. Na szczęście to wszystko udało się w miarę sprawnie ogarnąć. Kolejna kwestia to szukanie sponsorów, ponieważ im więcej funduszy na organizację, tym więcej atrakcji dla uczestników. Koniecznie musieliśmy też pomyśleć o medalach oraz koszulkach z biegu. To rzeczy, do których wielu biegaczy przywiązuje wagę, ponieważ zarówno medal, jak i koszulka stają się pamiątkami z imprez, w których uczestniczą. Projekt medalu, który czekał na biegaczy na mecie, przygotował dla na zaprzyjaźniony grafik, podobnie zresztą jak projekt logo na t-shirtach. Jeśli chodzi o koszulki techniczne z nadrukiem, znaleźliśmy pracownię, które je dla nas wykonała i byliśmy bardzo zadowoleni ze współpracy. Nawet uczestnicy po biegu chwalili jakość odzieży. Oczywiście nie mogliśmy zapomnieć o firmie mierzącej czas. Bez tego dzisiaj nie da się przygotować dobrej sportowej imprezy.

Bieg okazał się sukcesem i to nie tylko nasza opinia. Nie dość, że zaskoczyła nas frekwencja, ponieważ zgłosiło się bardzo wielu zawodników, to jeszcze sporo osób kibicowało na trasie. Jesteśmy więc przekonani, że organizacja imprezy była znakomitym pomysłem. I już zaczynamy myśleć o kolejnych zawodach za rok.

Top