Loading

 

W tym roku postanowiłam podjąć swoją pierwszą pracę dorywczą. Jestem jeszcze studentką i mam te szczęście, że rodzice utrzymują mnie na studiach. Mieszkam w Krakowie w wynajmowanej przez nich kawalerce. W te wakacje stwierdziłam jednak, że dobrze byłoby zdobyć trochę dodatkowej gotówki. Chciałam pójść na jakieś wielkie zakupy ubraniowe.

Szukanie pracy w Krakowie nie było trudne

praca w krakowiePoszukiwania pracy zaczęłam w Internecie. Zastanawiałam się czy nie iść do agencji pracy ale stwierdziłam, że udam się tam jeżeli odpowiednio szybko sama niczego nie znajdę. Przyznam szczerze, że jeżeli kogoś interesuje praca dodatkowa w Krakowie to nie powinien mieć problemów by ją dostać. I mówię tutaj o różnych rodzajach pracy, ponieważ kiedy szukałam czegoś dla siebie to widziałam wiele ofert, nawet na stanowiska kierownicze. Mnie interesowało jednak coś mniej wymagającego i prostszego. Jednak mam nadzieję, że dwa lata jak skończę studia i będę szukać zatrudnienia to też będzie tak dużo wolnych miejsc pracy. Zaaplikowałam do kilku firm, które mnie zainteresowały. Wybierając ogłoszenia kierowałam się głównie możliwością pracy zmianowej i dostosowywaniem godzin pracy do moich innych zajęć. Najbardziej chciałam dostać się do pracy w dużym sklepie odzieżowym i to z tym zgłoszeniem wiązałam największe nadzieje. Miałam szczęście, bo po trzech dniach od złożenia swojego CV miałam rozmowę kwalifikacyjną, którą udało mi się, że przejść pozytywnie.

Praca nie była zła, tylko po prostu męcząca. Chociaż pracowałam najczęściej po sześć godzin to do domu i tak wracałam tylko po to by pójść spać albo chociaż chwilkę się zdrzemnąć. Mimo wszystko jednak poznałam tam fajnie dziewczyny i sprzedawałam tam coś co lubię, czyli ciuchy. Zniżka pracownicza jaka mi przysługiwała za pracę w tej sieciówce również była wielkim plusem.

 

Top