Loading

 Psychologia cieszy się coraz większą popularnością. Wiele ludzi chce rozwiązywać swoje problemy. Dużo osób szuka rozwiązań pewnych schematów, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. Oto jedna z metod, która może być pomocna w zrozumieniu pewnych interakcji w grupie. 

Czym są ustawienia systemowe berta hellingera dla pacjenta? 

Samo zrozumienie tego pojęcia jest dość trudne do definicji. Łatwiej jest wytłumaczyć przebieg terapii ustawienia systemowe berta hellingera na podstawie doświadczeń. Zanim jednak przejdziemy do podania przebiegu procesu krótko opiszemy stosowane ustawienia systemowe berta hellingera w korporacjach i rodzinie. 

Metody ustawienia systemowe berta hellingera 

ustawienia systemowe berta hellingeraWśród wyróżnionych terapia może mieć formę grupową oraz indywidualną. Metody na grupie zwykle przeprowadza się wraz z rodziną, środowiskiem biznesowym np. działem. Metoda może być stosowana do komunikacji pomiędzy małżonkami, rodzicem, a dzieckiem. Często ustawienia systemowe berta hellingera przeprowadza się indywidualnie. Metoda może być przeprowadzona z pomocą rekwizytów. Zwykle do prezentacji problemów używa się plastikowych zabawek w formie małych ludzików. Indywidualne ustawienia systemowe berta hellingera można przeprowadzać samodzielnie wraz z terapeutą. 

Klasyczne ustawienia systemowe berta hellingera – jak przebiegają? 

Zwykle są to spotkania grupowe. Może być to grupa zupełnie obcych sobie ludzi. Do ustawienia systemowe berta hellingera często prosi się o pojawienie się rodzin, partnera albo pracowników. Podczas spotkania pojedyncza osoba mówi o swojej sytuacji, która jest trudna. Sytuacja ta zostaje opisana, a następnie wizualizowana. Kilkoro śmiałków zgłasza się do odgrywania ról. Po metodzie wizualizacji próbuje się wspólnie rozwiązać problem. 

Top