Loading

Dla kobiety moment, kiedy okazuje się iż jest ona w ciąży jest bardzo przełomowy. Zmienia się wszystko. Nie tylko ciało, ale także patrzenie na siebie i świat. Kwestia stawiania priorytetów również się zmienia. Dlatego też bardzo wiele kobiet poważnie podchodzi do tematu macierzyństwa, zwłaszcza przy pierwszym dziecku i kupują tylko produkty najwyższej jakości, najlepiej z atestem. 

Projekt wnętrza do pokoju niemowlaka 

projektant wnętrz gdańskKiedyś stawiało się na bardzo prosty schemat – jeśli okazywało się, że w łonie matki rozwija się dziewczyna wszystkie ściany były różowe, jeśli chłopiec niebieskie. Jeśli ktoś wyłamywał się z tego schematu wszyscy patrzyli na niego z dziwną miną. Jak to postawił na inne kolory do pokoju dziecięcego? Przełamanie bielem, beżem? Fiolet? Po latach badań okazało się, że takie krzykliwe kolory wcale nie stymulują rozwoju dziecka i zaczęto w zupełnie inny sposób przygotowywać przestrzeń na przyjście na świat niemowlaka. Współczesny projektant wnętrz gdańsk zapytany o opinię i pomoc w urządzeniu tego pokoiku powie, że oczywiście niebieski i różowy dalej występują w pokojach dziecięcych, ale w znacznie bardziej stonowanych odcieniach – na przykład pastelowych. Dzięki temu dziecko od pierwszych dni życia nie jest atakowane bodźcami i może spokojnie zacząć się rozwijać. Wydawać by się mogło, że kolor biały nie jest praktyczny, bo może szybko się brudzić. Nic bardziej mylnego.

Nowoczesne meble i farby są wykonane ze specjalnych materiałów dzięki którym można zwykłą gąbką z wodą przetrzeć powierzchnię a po zabrudzeniu nie będzie śladu. Dodatkowo w nowoczesnej aranżacji wnętrz, szczególnie dla dzieci używa się produktów hipoalergicznych, łatwych do sprzątania a dodatkowo przyjaznych naszemu środowisku. To niezwykle ważne. 

Top