Loading

Nieuchronnie zbliża się koniec zimy, której można by powiedzieć w tym roku praktycznie nie było. Wraz z nadejściem cieplejszych dni, będziemy powoli zmieniać naszą codzienną garderobę na coraz lżejszą. Niestety jak to zwykle po zimie bywa, odkrywając większe połacie naszego ciała, niejeden z nas zobaczy, że trochę za dużo fałd i niedoskonałości po zimie zostało. Ubrania z zeszłego sezonu mogą nie zakryć. Sezon letni coraz bliżej, jak sprawnie i z efektem zareagować.

Domowy trening – poręcze do ćwiczeń

poręcze treningoweJeden z pierwszych pomysłów – zapisać się na siłownię lub fitness. Niestety nie każdy ma ku temu czas i możliwości. Albo za daleko do najbliższego klubu, albo drogi karnet lub po prostu praca i obowiązki domowe bardzo to utrudniają. Jest jednak sposób, który ja osobiście bardzo polecam – poręcze treningowe. Bardzo proste, niedrogie przyrządy, które dają niezależność i swobodę wyboru pory i częstotliwości ćwiczeń. Możemy je zamontować do sufitu, ściany lub wybrać wolnostojące, możliwości jest bardzo wiele. Umiejętnie dobierając poręcze treningowe, możemy codziennie w domowym zaciszu trenować całe ciało, ćwiczeń możemy wykonywać bardzo wiele: skłony, brzuszki, podciąganie, pompki. Obciążeniem w tym przypadku jest nasze własne ciało – niektórzy eksperci uważają, że to jest optymalne obciążenie treningowe. Intensywność treningu regulujemy wtedy ilością powtórzeń i serii oraz długością przerw między ćwiczeniami. Wybór poręczy treningowych jest bardzo duży i niedrogim kosztem możemy zafundować sobie profesjonalny trening. Ale musimy pamiętać, że samo zrobienie kilku ćwiczeń dziennie Maseraka ani Chodakowskiej z nas nie uczyni. Razem z ćwiczeniami dobrze by było zacząć delikatnie zmieniać nawyki żywieniowe. Nie musimy robić nic drastycznego – na początek wystarczy np. ograniczyć ilość fast-foodów i zastąpić napoje słodzone wodą niegazowaną.

Prywatnie mogę powiedzieć, że efekty przychodzą bardzo szybko – to tylko kwestia systematyczności. Ja nie mogłem na siebie patrzeć po świątecznym obżarstwie i postanowiłem coś z tym zrobić. Nie chciałem kolejny sezon wstydzić się zdjęcia koszulki na plaży. Efekty przyszły nadspodziewanie szybko, po miesiącu robienia pompek i podciąganiu się na drążku czułem się dużo lepiej a ciało zaczęło się ujędrniać. Teraz mam zamiar dokupić sobie poręcz do brzuszków mocowaną do ściany. Wszystkim, którzy podobnie jak ja zdecydują się wejść w lepszej formie w sezon letni serdecznie kibicuję i życzę powodzenia.

Top